сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 99
home Кошарка

Ѕвездите на Лејкерс останаа подзинати: Дете за 30 секунди даде – 30 поени (ВИДЕО)

Ѕвездите на Лејкерс останаа подзинати: Дете за 30 секунди даде – 30 поени (ВИДЕО)

Десетгодишниот Макс во Лос Анџелес барем на момент успеа да ги засени големите ѕвезди на Лејкерс, предводени од Леброн Џејмс, па дури и ги остави подзинати откако на еден тајмаут направи невидено шоу.

Макс доби шанса за 30 секунди да покаже шутерски вештини и – успеа да даде 30 поени. Нема да биде изненадување ако за една деценија, малиот Макс го видиме во НБА и тоа во дресот на својот омилен клуб.

Коронавирус