недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 88
home Кошарка

Џордан ја објави последната порака која му ја испратил Коби

Џордан ја објави последната порака која му ја испратил Коби

Легендарниот Мајкл Џордан се уште тагува за загубата на својот голем пријател Коби Брајант кој во јануари минатата година трагично го загуби својот живот во хеликоптерска несреќа.

Џордан во сабота ќе биде тој кој ќе одржи инаугуративен говор за влезот на Коби во „Куќата на славните“. Летечкиот Мајк ја објави последната порака меѓу него и Коби, а во продолженија ви ја пренесуваме целата конверзација.

Коби: Текилата е неверојатна.

Џордан: Ти благодарам брате.

Коби: Господине како е семејството?

Џордан: Сите се добри, како е кај тебе?

Коби: Сите се добри.

Џордан: Се надевам дека наскоро ќе се видиме, тренеру Коби. Среќни празници.

Коби: Среќни и тебе брате.

ЕУРО 2020

Македонија