четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 89
Во живо

Прес-конференција на Мицкоски

home Кошарка

Џими Батлер одбил покана за настап на ол-стар,поради тоа што негов соиграч нема да настапи

Џими Батлер одбил покана за настап на ол-стар,поради тоа што негов соиграч нема да настапи

Кошаркарот на Мајами Хит Џими Батлер реши да го одбие повикот за настап на НБА ол-стар мечот кој ќе се игра на 7 март во Атланта.

Ѕвездата на Мајами требаше да биде замена за повредениот Кевин Дурант, но сепак нема да биде дел од најдобрите кошаркари на празникот на кошарката во НБА лигата.

Верувале или не , Батлер бил револтиран за тоа како неговиот соиграч Бам Адебајо не добил покана за настап на овој атрактивен меч.

Адебајо игра одлично сезонава, но тоа не беше доволно да биде на смотрата на најдобрите. Без Адебајо и Батлер реши да не биде дел од спектаклот во Атланта.

 

Коронавирус