петок, 30. септември 2022. Вести денес: 33
home Кошарка

Џејкоб Вајли официјално нов кошаркар на Сарагоса

Џејкоб Вајли официјално нов кошаркар на Сарагоса

Натурализираниот кошаркар кој настапува за македонската репрезентација Џејкоб Вајли и офивијално е нов член на шпанската Сарагоза.

По одличните настапи на квалификацискиот турнир во Перм за нашата селекција, американскиот интернационалец ја замени Гран Канарија и ќе игра до крајот на сезоната како позајмен кошаркар во Сарагоса.

На 18 меча за Гран Канарија, Вајли постигна во просек од 10,2 поени и имаше 4,6 скока.

 

Коронавирус