петок, 30. септември 2022. Вести денес: 11
home Кошарка

Џамал Мареј ја заврши сезоната поради повреда

Џамал Мареј ја заврши сезоната поради повреда

Еден од најдобрите кошаркари на Денвер, Џамал Мареј, ја заврши сезоната поради сериозна повреда.

Она од што многумина се плашеа и се оствари, Канаѓанецот ги скина предните лигаменти на коленото.

Тоа е една од најсериозните повреди во кошарката, поради што Мареј нема да игра повеќе оваа сезона.

Коронавирус