понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Кошарка

Џалил Окафор потпиша за Атланта

Џалил Окафор потпиша за Атланта

НБА тимот на Атланта потпиша со центарот Џалил Окафор. 25-годишниот кошаркар се приклучи на новиот тим како слободен играч. Претходно. Бруклин го отпушти Окафор, кој стана играч на Нетс преку размена со Детроит.

Окафор минатата сезона настапи на 27 натпревари во НБА, постигнувајќи во просек по 5,4 удари и 2,4 скока.

Новата сезона во НБА лигата стартува на 22 декември.

Локални избори 2021