петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 185
home Кошарка

Две кошаркарски легенди се враќаат во КК Работнички

Две кошаркарски легенди се враќаат во КК Работнички

Челниците на кошаркарскиот клуб Работнички договорија две легендарни имиња во стручниот штаб за следната сезона.

На клупата на тимот од „Градски парк“ во Скопје ќе седне Тони Симиќ на местото на Димитар Мираковски, додејка заедно со него во клубот се враќа и поранешниот играч Ѓорѓи Чековски.

Чековски ќе извршува улогата на спортски директор во клубот.

Коронавирус