петок, 29. јули 2022. Вести денес: 71
home Кошарка

Дванаесетти трипл-дабл оваа сезона за Леброн Џејмс

Дванаесетти трипл-дабл оваа сезона за Леброн Џејмс

Лос Анџелес лејкерс го победи Денвер нагетс по продолжение, најмногу по заслуга на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис.

Џејмс средбата ја заврши со 32 поена, 12 скока и 14 асистенции, што негов 12-ти трипл-дабл оваа сезона. Дејвис даде 33 поени и забележа 10 скока.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта среда кон четврток:

Кливленд – Атланта 127:105
Орландо – Детроит 116:112 (по продолжение)
Бруклин – Торонто 101:91
Индијана – Милвоки 118:111
Њујорк – Вашингтон 96:114
Мемфис – Портланд 111:104
Минесота – Шарлот 108:115
Далас – Сакраменто 130:111
Феникс – Голден Стејт 112:106
Јута – Мајами 116:101
Денвер – ЛА лејкерс 116:120 (по продолжение).

Коронавирус