четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 9
home Кошарка

Двајт Хауард доби предупредување од НБА заради неносење маска

Двајт Хауард доби предупредување од НБА заради неносење маска

Центарот на Лос Анџелес лејкерс, Двајт Хауард доби предупредување од НБА за неносење заштитна опрема на лицето, јави ЕСПН.

Самиот Хауард изјави дека некој го пријавил повикувајќи се на анонимната телефонска линија во НБА.

Хауард беше единствениот играч што присуствуваше на забава во базен со диџеј во саботата. Двајт го емитуваше настанот на Инстаграм и одеше без маска.

ЕУРО 2020

Македонија