понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 20
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Двајца НБА кошаркари го победија коронавирусот

Двајца НБА кошаркари го победија коронавирусот

Руди Гобер, кој беше првиот заразен кошаркар со коронавирус во НБА лигата, и неговиот соиграч Донован Мичел во целост се опоравија од коронавирусот, соопшти Јута.

– Играчите повеќе не претставуваат опасност за инфеkција, објави НБА тимот од Солк Лејк Сити од каде додаваат дека никој во клубот повеќе не е заболен од коронавирус.

По објавата за позитивниот тест на коронавирус на Гобер, раководството на НБА лигата донесе одлука за прекин на натпреварувањето и засега нема информации кога би можело да продолжи.

Коронавирус