сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 68
home Кошарка

Дурент повторно повреден

Дурент повторно повреден

Кошаркарот на Бруклин Кевин Дурент, повторно е повреден.  Дурент се повреди уште во првата четвртина од натпреварот со Мајами Хит .

Според информацијата, тој има проблеми со левиот колк кој мора да биде лекарски третиран. Денеска ќе бидат направени специјалистички прегледи за да е утврди точната дијагноза и евентуалната пауза која тој мора да ја направи до санација на проблемот.

Да подсетиме Дурент пропушти 23 натпревари со повреда на тетивата.

Коронавирус