сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 18
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Дурант ќе го смени Голден стејт со Њујорк никс

Дурант ќе го смени Голден стејт со Њујорк никс

Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант ќе ја смени клупската средина по завршување на сезоната. Како што објави „ЕСПН“ следната сезона Дурант ќе го носи дресот на Њујорк никс.

Желба на кошаркарот е нов трофеј со тимот од Оукленд, а за да се случи тоа треба најпрво да го поминат Хјустон во четвртфиналето од плејофот.

Договорот на Дурант со актуелниот шампион истекува ова лето.

Покрај Њујорк, за Дурант интерес пројавуваат и ЛА клиперс и ЛА лејкерс. (MИА)

Коронавирус