недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 101
home Кошарка

Дурант казнет со 25.000 долари поради пцуење навивач

Дурант казнет со 25.000 долари поради пцуење навивач

Крилото на Голден Стејт, Кевин Дурант беше казнет со 25.000 долари од НБА, а причина за санкцијата е пцовка, која Кеј Ди ја упатил кон фан на Далас Маверикс.

Тоа се случи кон крајот на првата четвртина при поразот од 109:112, кој шампионите го претрпеа против Далас на 17 ноември. Дурант заврши со 32 поена, четири скока, три асистенции и четири грешки за 37 минути.

„Воините“ не се во најдобра форма и имаат пет порази во последните седум сезонски дуели.

МИА

Локални избори 2021