петок, 30. септември 2022. Вести денес: 142
home Кошарка

Драмата во Куманово за Еуроникел, Гостивар се врати на победите

Драмата во Куманово за Еуроникел, Гостивар се врати на победите

Куманово и Еуроникел одиграа неизвесен натпревар, победникот се решаваше во самиот финиш, а бодовите отидоа на сметка на кавадарчани кои славеа со 78-79 благодарение на одличната игра во последната четвртина.

Кавадарчани дојдоа до осмата победа оваа сезона со која го прескокнаа ТФТ на четвртото место на табелата по некомплетното 16. коло во Првата лига.

Рикиќ со 25 поени и 7 скока беше прв стрелец, Соколов беше реализатор на 16 поени, кај домаќинот Ливингстон имаше 18 поени, Робев имаше 17 поени.

Гостивар пак славеше против Црн Дрим со 83:72.,додека Пелистер триумфираше против АКАдемија ФМП со 100-72.

Коронавирус