среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

Драма на небото: Авионот на Дивац и Стојаковиќ погоден од – гром!

Драма на небото: Авионот на Дивац и Стојаковиќ погоден од – гром!

Приватниот авион на Сакраменто кингс во кој се наоѓале Владе Дивац и Пеџа Стојаковиќ бил погоден од гром додека се движел од Индија кон Лондон.

Заедно со нив во авионот биле и други членови на управата од Сакраменто, како и претставници на медиумите, но за среќа сè поминало во најдобар ред.

Авионот безбедно слетал на аеродромот во Лондон, по што управата на Сакраментро тргнала кон својот дом.

Коронавирус