сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Кошарка

Драган Бајиќ го донираше својот хонорар во хуманитарни цели

Драган Бајиќ го донираше својот хонорар во хуманитарни цели

Тренерот на годината во АБА лигата, и нов селектор на македонската машка кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ покажа уште еднаш дека е голем човек.

Заеднички со „Меридијан“ Бајиќ ги донираше средствата и својот комплетен хонорар, на својот роден град, Лакташи.

Паричните средства се донирани на Црковната општина, како и на Домот на Здравје во овој град во Република Српска.

Коронавирус