недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

Донич со личен рекорд од 32 поени на натпреварот со Клиперс

Донич со личен рекорд од 32 поени на натпреварот со Клиперс

Кошаркарот на Далас, Лука Дончич постигна рекордни 32 поени во неговата НБА кариера против ЛА клиперс.

Словенецот забележа и пет асистенции со четири скока, но и тоа не беше доволно Далас да го избегне поразот од 125:121.

На другиот дуел одигран ноќта меѓу четврток и петок, Мајами го победи Хјустон со 101:99.

Во Западната конференција лидер е Денвер со биланс 21-9 (победи-порази), следуваат Оклахома со 20-10, Голден Стејт има 21-11,…

На Истокот прв е Торонто со 24-9, Милвоки има 21-9, Филаделфија 21-12,…

МИА