сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Дончиќ: Земја од два милиони сме, а имаме полуфинале на Олимписки игри (ФОТО)

Дончиќ: Земја од два милиони сме, а имаме полуфинале на Олимписки игри (ФОТО)

Словенија предводена од Лука Дончиќ и Горан Драгиќ стигна до полуфинале на ЛОИ во Токио на својот деби настап откако ја прегазија Германија во четвртфиналето со 94-70.

Лука Дончиќ е импресиониран од играта на својата репрезентација, од соиграчи кои му помогнаа да стигне до 17 победа на 17 настап за националниот тим на Словенија.

„Ние сме меѓу четирите најдобри репрезентации на светот, земја од само два милиона луѓе. Какво чувство“ – напиша Дончиќ на твитер.

Коронавирус