вторник, 22. ноември 2022. Вести денес: 198
home Кошарка

Дончиќ со 32 поена не го спаси Далас од пораз на мечот против Феникс

Дончиќ со 32 поена не го спаси Далас од пораз на мечот против Феникс

Далас загуби од Феникс во првиот натпревар од новата сезона во НБА лигата со 106:102. Најпродуктивен играч на средбата беше словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ, со 32 поена.

Резултати на другите натпревари играни ноќта среда кон четврток:
Кливленд – Шарлот 121:114
Индијана – Њујорк 121:107
Орландо – Мајами 113:107
Филаделфија – Вашингтон 113:107
Бостон – Милвоки 122:121
Торонто – Њу Орлеанс 99:113
Чикаго – Атланта 104:124
Мемфис – Сан Антонио 119:131
Минесота – Детроит 111:101
Денвер – Сакраменто 122:124 (по продолжение)
Портланд – Јута 100:120.

Коронавирус