среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 91
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Кошарка

Дончиќ случајно повреди детенце во публика – па го честеше дрес (ВИДЕО)

Дончиќ случајно повреди детенце во публика – па го честеше дрес (ВИДЕО)

Лука Дончиќ со Далас утринава загубија на гостувањето кај шампионот Голден Стејт. Словенецот имаше мала непријатност во третиот период од натпреварот кога случајно падна врз едно детенце, кое седеше под кошот.

Дончиќ беше фаулиран при еден скок и не можеше да го исконтролира телото и падна врз детенцето.

 

View this post on Instagram

 

Luka made sure to check up on a young fan after falling into him ?

A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport) on

За среќа малиот навивач мина без никакви повреди, а Дончиќ како извинување по натпреварот му го подари својот дрес, секако со автограм.