петок, 19. април 2019. Вести денес: 120
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип во 20:30 часот

home Кошарка

Домашните екипи поуспешни на НБА натпреварите одиграни ноќеска

Домашните екипи поуспешни на НБА натпреварите одиграни ноќеска

На програмата во НБА лигата ноќта меѓу понеделник и вторник беа девет натпревари. На шест од нив победија домаќините.

Постигнати резултати:

Индијана – Портланд 93:103

Филаделфија – Атланта 113:92

Мајами – Сакраменто 113:123

Њујорк – Бруклин 115:96

Чикаго – Голден Стејт 124:149

Милвоки – Торнот 124:109

Минесота – ЛА Лејкерс 124:120

Сан Антонио – Далас 113:108

Денвер – Њу Орлеанс 112:111.

Милвоки е лидер во Источната конференција со седум победи без изгубен меч, додека Голден Стејт со биланс 7-1 е прв во пласманот на Запад. (МИА)