петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 157
home Кошарка

Димитријевиќ со победа се врати во Хувентуд по прележаниот коронавирус

Димитријевиќ со победа се врати во Хувентуд по прележаниот коронавирус

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ се врати во составот на Хувентуд по прележаниот коронавирус одигрувајќи 19 минути во триумфот над Сарагоса од 88: 81 во рамки на 13. коло во шпанското првенство.

Димитријевиќ имаше ефект на паркетот од пет поени (1/5 шут од игра, 3/4 од линијата за слободни фрлања) и четири асистенции.

Ова беше 11. меч во сезоната за Хувентуд во „Ендеса“ лигата, и осма победа. (МИА)

Коронавирус