понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 82
home Кошарка

Димитријевиќ подобар од Вајли,Хувентуд ја совлада Сарагоса

Димитријевиќ подобар од Вајли,Хувентуд ја совлада Сарагоса

Македонските кошаркарски репрезентативци Ненад Димитријевиќ и Џејкоб Вајли се сретнаа во шпанското кошаркарско првенство.

Помладиот од кошаркарите  со неговиот Хувентуд славеше на гостувањето кај американскиот интернационалец кој игра за Сарагоса и триумфираше со 100-95 .

Димитријевиќ запиша 19 скока и пет асистенции додека Вајли го заврши третиот настап за новиот тим со „дабл-дабл“ учинок од 21 поени и десет скока.

 

Коронавирус