среда, 23. септември 2020. Вести денес: 122
home Кошарка

Деветта последователна победа за Голден Стејт

Деветта последователна победа за Голден Стејт

Актуелниот шампион во НБА-лигата, тимот на Голден Стејт вориорс продолжи со победите, откако ноќеска го совладаа Вашингтон визардс на негов терен. За „воините“ ова беше деветти триумф во низа.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата одиграни ноќта четврток кон петок:

Оклахома сити – Њу Орлеанс 122:116
Вашингтон – Голден Стејт 118:126
Феникс – Портланд 106:120
Лос Анџелес лејкерс – Минесота 105:120.

Коронавирус