понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 158
home Кошарка

Детроит по две продолженија го совлада Кливленд

Детроит по две продолженија го совлада Кливленд

Во НБА лигата ноќеска се одиграа девет натпревари, а победникот на два од нив беше одлучен во дополнителни минути.

На средбата во Детроит се играа две продолженија, додека во Портланд плус пет минути екстра време.

Резултати:
Шарлот – Оклахома 107:109
Детроит – Кливленд 119:128 по две продолженија
Вашингтон – Орландо 120 :130
Њујорк – Филаделфија 89:109
Чикаго – Индијана 106:125
Сан Антонио – Торонто 119:114
Јута – Минесота 111:116
Портланд – Хјустон 128:126
Сакраменто – Феникс 106:103. (МИА)

Коронавирус