петок, 3. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Детроит го претрпи петтиот последователен пораз

Детроит го претрпи петтиот последователен пораз

Кошаркарите на Детроит загубија на својот терен од Милвоки во еден од шестте НБА натпревари одиграни ноќеска. За Пистонс, овој пораз беше петти по ред.

Постигнати резултати:

Детроит – Милвоки 106:126
Атланта – Мајами 129:124
Чикаго – Шарлот 93:103
Филаделфија – Бруклин 112:104 (по продолжение)
Сакраменто – Мемфис 129:125
Голден Стејт – Хјустон 105:135.

Милвоки со биланс 47-8 (победи-порази) е прв на Исток, ЛА лејкерс водат во Западната конференција со ефект 41-12.

Коронавирус