сабота, 8. август 2020. Вести денес: 59
home Кошарка

Денвер ја прекина победничката низа на Портланд

Денвер ја прекина победничката низа на Портланд

Предводени од српскиот центар Никола Јокиќ, кошаркарите на Денвер, ноќеска го совладаа Портланд со 127:99. За Портланд ова е прв пораз по серијата од четири триумфи.

На Јокиќ му недостасуваше само една асистенција за трипл-дабл. Тој средбата ја заврши со 29 поени, 13 скока и девет асистенции.

Резултати на другите натпревари од НБА лигата одиграни ноќта вторник кон среда:
Њу Орлеанс – Милвоки 108:120
Хјустон – Шарлот 125:110 и
Лос Анџелес лејкерс – Сан Антонио 129:102.

Милвоки со биланс 43-7 (победи-порази) е најуспешен тим во Источната конференција, ЛА лејкерс со 38-11 е лидер на Запад.

Коронавирус