вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

Демаркус Казинс потпиша за Милвоки Бакс

Демаркус Казинс потпиша за Милвоки Бакс

Шампионот во НБА лигата Милвоки Бакс се засили на центарската позиција со Демаркус Казинс.

Искусниот кошаркар доаѓа за да помогне во обидот на Бакси да го повторат минатогодишниот успех. Минатата сезона 31-годишникот ја мина во Хјустон и ЛА Клиперс.

Ветеранот се очекува да донесе искуство во редовите на Милвоки. Казинс во својата десетгодишна НБА кариера има просек од 20,4 поени и 10,6 скока.