недела, 31. јули 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

Дејвис има нов клуб во Евролигата

Дејвис има нов клуб во Евролигата

Олимпија Милано по освојувањето на титулата во италијанското првенство експресно се фокусираше на засилување на играчкиот кадар, потпишувајќи договор со Американецот Брендон Дејвис.

Одличниот центар пристигнува од Барселона, откако не ги оправда очекувањата на каталонците пристигнувајќи од Жалгирис на барање на тренерот Јасикевичиус.

„Среќен сум што дојдов овде, што станав дека од шампионот на Италија. Со нетрпение очекувам да почнам со работа со оваа квалитетна група на играчи“, изјави 31-годишниот Дејвис.

Коронавирус