петок, 24. март 2023. Вести денес: 3
home Кошарка

Де Коло: Би сакал да го повторам со Фенербахче патот што го минав со ЦСКА

Де Коло: Би сакал да го повторам со Фенербахче патот што го минав со ЦСКА

Кошаркарот на Фенербахче, Нандо Де Коло, изјави дека би сакал да го повтори успехот со турскиот клуб, што го забележа со ЦСКА.

Де Коло двапати стана победник во Евролигата како дел од рускиот клуб (2015/16, 2018/19).

– Освоивме многу трофеи во петте години што ги поминав во ЦСКА. Имам многу поени и би сакал да ја повторам истата работа, само со различен тим, рече Де Коло.

Французинот оваа сезона постигна просек од 15,9 поени, и по три скока и асистенции по натпревар.

loading...