вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 152
home Кошарка

Давитков распали на ФБ по отказот: Антиќ ми рече, не се замарај со „ОВИЕ“!

Давитков распали на ФБ по отказот: Антиќ ми рече, не се замарај со „ОВИЕ“!

Денес првиот човек на кошаркарската федерација Перо Антиќ објави дека на сегашниот селектор Јорданчо Давитков нема да му биде продолжен договорот.

Давитков набрзо после објавата на Антиќ се огласи преку неговиот Фејсбук профил.

Локални избори 2021