сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Далас ја прекина серијата на Милвоки од 18 победи

Далас ја прекина серијата на Милвоки од 18 победи

Победничката низа на кошаркарите на Милвоки која траеше 18 натпревари заврши ноќеска, а „виновник“ за тоа е тимот на Далас кој триумфира на теренот на ривалот со 120:116.

Ниту 48 поени и 14 скока на Јанис Адетокунбо не беа доволни Милвоки да го избегне поразот.

Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу понеделник и вторник:
Детроит – Вашингтон 119:133
Торонто – Кливленд 133:113
Хјустон – Сан Антонио 109:107
Мемфис – Мајами 118:111
Милвоки – Далас 116:120
Оклахома сити – Чикаго 109:106
Феникс – Портланд 110:111.

И покрај поразот, Милвоки е лидер во поредокот на Источната конференција со биланс 24-4 (победи-порази). Филаделфија има 20-8, Бостон е трет со 17-7.

На Запад води Лос Анџелес лејкерс со 24-3, Лос Анџелес клиперс има ефект 20-8, Далас е трет со 18-8.

Коронавирус