среда, 23. јануари 2019. Вести денес: 92
home Кошарка

Дабл-дабл на Јокиќ во осмиот сезонски триумф на Денвер

Дабл-дабл на Јокиќ во осмиот сезонски триумф на Денвер
Feb 23, 2018; Denver, CO, USA; Denver Nuggets center Nikola Jokic (15) dribbles the ball up court in the first quarter against the San Antonio Spurs at the Pepsi Center. Mandatory Credit: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Кошаркарите на Денвер Нагетс го запишаа осмиот триумф оваа сезона во НБА лигата, откако ноќеска беа поуспешни од Јута Џез со 103:88. Уште една добра партија во дресот на Денвер прикажа српскиот интернационалец Никола Јокиќ кој средбата ја заврши со рекордни 16 асистенции, 10 скока и седум поени.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска:

Шарлот – Кливленд 126:94

Индијана – Бостон 102:101

Атланта – Мајами 123:118

Чикаго – Хјустон 88:96

Сан Антонио – Њу Орлеанс 109:95

Денвер – Јута 103:88

Портланд – ЛА Лејкерс 110:114.