вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 87
home Кошарка

Чонси Билапс од наредната сезона ќе седне на клупата на Портланд

Чонси Билапс од наредната сезона ќе седне на клупата на Портланд

Легендарниот кошсаркар Чонси Билапс следната сезона ќе биде на клупата на Портланд Треилблејзерс.

Ова за него ќе биде прво работно искуство како главен тренер во НБА лигата, а сезонава беше помошник на Тајрон Лу во Лос Анџелес Клиперс.

Блејзерси кои беа елиминирани во првото коло во Западната конференција од Денвер Нагетс се одлучија по девет години да се разделат со Тери Стотс.

 

 

Коронавирус