петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 160
home Кошарка

Чикаго Булс го совлада Бруклин, пораз на Голден Стејт

Чикаго Булс го совлада Бруклин, пораз на Голден Стејт

НБА тимот на Чикаго Булс славеше над Бруклин Нетс на гости со конечни 107:111.

Најдобар на мечот беше Левин кој постига 31. кош, додека Дерозан реализираше 29, додека во поразениот домаќин го предводеше Кевин Дурент со 28. поени.

На западот пак, лидерот на табелата тимот на Голден Стејс загуби исто така на домашен терен од тимот на Сан Антонио со 107:112.

Стеф Кари беше најефикасен на мечот со 27. поени додека пак на спротивната страна Вајт најдобар со 25 поени.

Резултати:

Бруклин – Чикаго 107:111

Милвоки – Мајами 124:102

Далас – Мемфис 90:97

Голде Стејт – Сан Антонио 107:112

Портланд – Бостон 117:145

Сакраменто – ЛА.Клиперс 104:99

Коронавирус