недела, 9. мај 2021. Вести денес: 51
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ го одбележува Денот на победата над фашизмот

home Кошарка

Чарлс Џенкинс го напушти Олимпијакос

Чарлс Џенкинс го напушти Олимпијакос

Американскиот кошаркарар Чарлс Џенкинс го напушти грчкиот кошаркарски тим Олимпијакос и се пресели во Шпанија каде ќе настапува во тимот на Тенерифе.

Џенкинс не се снајде најдобро во Пиреја, затоа и го напушта клубот, а со Тенерифе потпиша верност до крајот на сезоната.

Тој ќе може да настапува во домашниот шампионат, но не и во Лигата на Шампионите каде што Тенерифе е во четвртфиналето на оваа натпреварување.

Коронавирус