четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 153
home Кошарка

Бујното деколте го засени синот: Мајката на Лука Дончиќ е вистинска секс бомба (ФОТО)

Бујното деколте го засени синот: Мајката на Лука Дончиќ е вистинска секс бомба (ФОТО)

Лука Дончиќ беше одбран како трет пик на НБА-драфтот од страна на Атланта, а веднаш беше испратен во Далас.

Дончиќ беше еден од фаворитите на драфтот, а многумина му го предвидуваа првото или второто место, а во Њујорк имаше поддршка од својата мајка Мирјам Потербин.

Лука Дончиќ беше одбран како трет пик на НБА-драфтот од страна на Атланта, а веднаш беше испратен во Далас.

Дончиќ беше еден од фаворитите на драфтот, а многумина му го предвидуваа првото или второто место, а во Њујорк имаше поддршка од својата мајка Мирјам Потербин.

Локални избори 2021