четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 172
home Кошарка

Будуќност потпиша со Кендрик Пери

Будуќност потпиша со Кендрик Пери

Црногорскиот кошаркарски шампион Будуќност потпиша договор со Кендрик Пери, американскиот лпејмејкер кој пристигна од редовите на Панатинаикос.

Американецот своето име во регионот почна да го создава низ одличните настапи за Карпош Соколи, тим за кој со голем успех настапуваше во АБА-лигата.

Пери минатата сезона ја мина во дресот на Цедевита Олимпија, каде важеше за еден од лидерите на тимот, што му овозможи трансфер во евролигашот Панатиниакос каде што не успеа да се снајде најубаво и се пресели во Будуќност

 

Коронавирус