вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 89
home Кошарка

Бруклин поведе против Милвоки во полуфиналето на Источната Конференција (ВИДЕО)

Бруклин поведе против Милвоки во полуфиналето на Источната Конференција (ВИДЕО)

Бруклин поведе во полуфиналната серија од Источната конференција во НБА лигата против тимот на Милвоки со 1-0 откако славеше во првиот меч со 115-107.

Клучен за натпреварот беше крајот на третата четвртина во која кошаркарите на Бруклин  стигнаа до предност од 14 поени, која не ја испуштија до крајот.

Кевин Дурент и Кајри Ирвинг повторно беа предвониците на својот тим со 29 поени и 10 скока, односно 25 поени, 8 асистенции и 5 скока, додека на спортивната страна Јанис Адетокумпо оствари дабл-дабл учинок од 31 поен и 11 скока, а него го следеше Брук Лопез со 19 поени и 5 скока.

Коронавирус