петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Кошарка

Бруклин наредните десет дена ќе биде без Харден

Бруклин наредните десет дена ќе биде без Харден

Еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата Џејмс Харден тешко се повреди во периодот кој следи нема да настапува за тимот на Бруклин.

Сепак, Нетс ќе мора да играат во следните десет дена без него, бидејќи Харден се здоби со повреда.

Тој ја оштетил тетивата и по деталните прегледи и магнетната резонанца, беше констатирано дека ќе паузира околу 10 дена.

Коронавирус