среда, 23. септември 2020. Вести денес: 173
home Кошарка

Браќата Холидеј испишаа историја во НБА: Тројцата заиграа за првпат на теренот! (ВИДЕО)

Браќата Холидеј испишаа историја во НБА: Тројцата заиграа за првпат на теренот! (ВИДЕО)

На натпреварот меѓу Њу Орлеанс и Индијана се случи еден навистина несекојдневен момент воисторијата на НБА-лигата, откако за првпат тројца браќа се најдоа на теренот.

Станува збор за браќата Холидеј, кошаркарот на Њу Орлеанс и двајцата играчи на Индијана, Џастин и Ерон.

Историјата беше испишана во текот на првата четвртина, кога во игра влезе Џастин, па тоа беше момент кога сите тројца беа на паркетот.

Коронавирус