сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 90
home Кошарка

Бојиќ повторно во дресот на МЗТ

Бојиќ повторно во дресот на МЗТ

Српскиот интернационалец, Андрија Бојиќ следната сезона повторно ќе настапува во дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска потпиша едногодишен договор со клубот.

Дваесет и седум годишниот Србин беше дел од тимот во сезоната 2017/18 како и во текот на сезоната 2018/19, во која на крајот се закити со шампионскиот трофеј.

Минатото првенство го мина во романскиот тим Волунтари, по што повторно се врати во „Јане Сандански“.

Бојиќ настапувал и за Мега Визура, ОКК Београд, Борац Чачак, Младост Земун, КСЕ Јашбери (Унгарија), Полфарма (Полска) и романска Политехника.

Коронавирус