понеделник, 16. мај 2022. Вести денес: 72
home Кошарка

Бојан Трајковски потпиша за Феникс

Бојан Трајковски потпиша за Феникс

Македонскиот кошаркарски прволигаш Феникс 2010, денеска го претстави репрезентативецот Бојан Трајковски како големо засилување за продолжението на сезоната.

Трајковски доаѓа од редовите на актуелниот лидер Пелистер и јасно е дека ќе ги зголеми амбициите на скопскиот тим, кој по досегашните дванаесет рунди има учинок 6-6.

Феникс 2010 го најави дебито на Трајковски во новиот дрес веќе на следниот натпревар против Работнички.

Коронавирус