вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 226
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Кошарка

Богдановиќ ужива во прегратките на 18-годишна српска тенисерка (ФОТО)

Богдановиќ ужива во прегратките на 18-годишна српска тенисерка (ФОТО)

Српските медиуми веќе некое време пишуваат дека кошаркарот Богдан Богдановиќ и тенисерката Олга Даниловиќ се во врска, а овој пар повеќе не се крие од јавноста.

Овој 27-годишен кошаркар е во врска со 18-годишната тенисерка веќе некоелку месеци, па тие заедно се појавиле на венчавка на поранешната тенисерка Јована Јаксиќ.

Даниловиќ е млада српска тенисерка, која се прослави во 2018 година, кога само на 17 години ја освои првата ВТА-титула, па многумина предвидуваат дека ќе има голема кариера.

 

View this post on Instagram

 

🤨🧐

A post shared by Olga Danilovic (@danilovicolga) on

 

View this post on Instagram

 

Preseason is over!ready for 2019💪🏽 and guys HAPPY HOLIDAYS! Enjoy😘❤️🎁🎄

A post shared by Olga Danilovic (@danilovicolga) on

Парламентарни избори 2020