среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 156
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Кошарка

Бодирога „дивеел“ со Масератито, му следи сериозна казна

Бодирога „дивеел“ со Масератито, му следи сериозна казна

Познатиот српски кошаркар Дејан Бодирога, како што пишуваа медиумите, брзо возел со својот автомобил Масерати на автопат кон Белград.

Полицијата го запрела и утврдила дека тој возел 175 км/ч на место каде е дозволена брзина од 80 км/ч.

-Едноставно без коментар сум. Нема тоа да го коментирам, изјавил кусо Бодирога за „Блиц“.

Српските медиуми јавуваат дека на Бодирога му се заканува сериозна казна – 15 дена затвор, 15 казнени поени и забрана за возење од осум месеци.

Коронавирус