четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 59
home Кошарка

Белград од кошаркарскиот фајнл-фор заработил 30 милиони евра

Белград од кошаркарскиот фајнл-фор заработил 30 милиони евра

Белград за три дена од кошаркарскиот фајнлфор во Евролигата, заработил безмалку 30 милиони евра од посетата на скоро 20.000 странски навивачи.

Ова го објави заменик градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, кој истакнал дека престолнината добро финансиски профитирала од орагнизацијата на фајнлфорот.

Ова беше втор Ф4 во Белград во Евролигата, после тој во 2018 година.

Коронавирус