вторник, 28. јуни 2022. Вести денес: 89
home Кошарка

Батлер и уште седум играчи на Мајами во изолација поради коронавирус

Батлер и уште седум играчи на Мајами во изолација поради коронавирус

Минатогодишните финалисти во НБА лигата изолираа осум играчи поради протоколот за коронавирус.

Во изолација се членовите на првата петорка, Џими Батлер, Бам Адебајо и Горан Драгиќ. Покрај нив, изолирани се и Кендрик Нан, Јудонис Хаслем, Морис Харклес, Кеј Зи Окпала и Ејвори Бредли.

Неделниот натпревар на Мајами со Бостон беше одложен. Само шест здрави кошаркари и тројца повредени играчи, кои не се изолирани, останаа во составот на „Хит“.

Следниот натпревар екипата треба да го одигра вечер во 1 часот по полноќ на гости против Филаделфија.

Коронавирус