сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 44
home Кошарка

Баскет Кам освојувач на женскиот кошаркарски Куп за оваа сезона

Баскет Кам освојувач на женскиот кошаркарски Куп за оваа сезона

Женскиот кошаркарски клуб на Баскет Кам со златни букви ќе биде испишан во историјата на македонската женска кошарка откако тимот од Македонска Каменица го освои Купот на Македонија, триумфирајќи во финалето против Бадел 1862 со 64-81.

Коронавирус