сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Атракција на векот: Глобтротер изведе досега невидено забивање (ВИДЕО)

Атракција на векот: Глобтротер изведе досега невидено забивање (ВИДЕО)

Коментар за потегот не е потребен. Само треба да се погледне и тоа неколкупати, зашто вакво забивање не е видено досега, а го изведе член на славните Харлем Глобтротерс. Голем дел од светската јавност веќе го прогласи ова забивање за – атракција на векот.

Човекот кој ќе ве воодушеви се вика Макс Пауел, а направи незапаметен потег, кој и тешко се објаснува. Треба само да се види.

Коронавирус