четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 74
home Кошарка

Антиќ излезе од контрола, па сакаше да го тепа судијата

Антиќ излезе од контрола, па сакаше да го тепа судијата

Перо Антиќ можеше да биде трагичар на првиот меч од финалето во српскиот плеј-оф.

Поранешниот македонски репрезентативец тотално излезе од контрола во последната четвртина по една досудена лична грешка од него. Вербално го нападна судијата кој прво му досуди техничка грешка, а потоа го исклучи од игра.

За негова среќа, Звезда победи со 84:83 иако на 20 секунди пред крајот беше во негатива.

Извор: Спортклуб

Коронавирус